Η εντυπωσιακή νίκη του Βελγίου και ο αποκλεισμός της Βραζιλίας!

Το Μουντιάλ είναι σε εξέλιξη και οι εκπλήξεις διαδέχονται η μία την άλλη.

Χθες είχαμε την πρόκριση της Γαλλίας και του Βελγίου, το οποίο έστειλα νωρίτερα σπίτι τους τους Βραζιλιάνους.

Το Βέλγιο άνοιξε νωρίς το σκορ, ήταν το 13ο λεπτό όταν ο Φερναντίνιο στην προσπάθεια να διώξει την μπάλα από την περιοχή του σε στημένη φάση, έβαλε άθελά του αυτογκόλ και έγινε το 0-1.

Στο 32ο λεπτό ο Λουκάκου έκανε μία απίστευτη κούρσα-ενέργεια και την κατάλληλη στιγμή πάσαρε στον Ντε Μπρόινε ο οποίος με απίστευτο σουτ έγραψε το 0-2!

Η Βραζιλία προσπάθησε να αντιδράσει, έκανε κάποιες ευκαιρίες αλλά δεν μπορούσε να κάνει γκολ. Τελικά κατάφερε να βάλει ένα γκολ με κεφαλιά ο Αουγκούστο μετά από σέντρα του Κουτίνιο, μειόντας έτσι σε 1-2.

Και αυτό ήταν, ο διαιτητής σφύριξε τη λήξη, οι Βραζιλιάνοι πήγαν σπίτι τους και οι φίλοι τους σε όλο τον κόσμο έμειναν με μία πικρία για την ομάδα που δεν μπόρεσε να προχωρήσει και σε αυτό το Μουντιάλ!