Παρασκευή , 17 Αύγουστος 2018 ΏΡΑ: 19:59 BulgarianEnglishFrenchGermanGreekItalianSpanish
Αρχική / Επικαιρότητα / Αθλητικά / Η Βούλα Παπαχρήστου κατέκτησε την πρώτη θέση τον τελικό του τριπλούν!

Η Βούλα Παπαχρήστου κατέκτησε την πρώτη θέση τον τελικό του τριπλούν!

Μία ακόμα μεγάλη επιτυχία για την Ελλάδα και τον ελληνικό στίβο. Η Βούλα Παπαχρήστου στον τελικό του τριπλούν στο Ευρωπαικό Πρωτάθλημα Στίβου κέρδισε το χρυσό μετάλλιο με άλμα στα 14,60 μέτρα. Ακολούθησε σε επιδόσεις η Γερμανίδα Κρίστιν Γκίρις και η Πελετέιρο από την Ισπανία με 14,44.

Η Βούλα είχε τέσσερις άκυρες προσπάθειες και δύο έγκυρες.

Συγχαρητήρια για άλλη μία φορά στον ελληνικό στίβο και τους αθλητές μας!

Αρθρογράφος: Youthspot

Το youthspot.eu είναι ένα φρέσκο, νεανικό site. Η φιλοσοφία μας ήταν να δημιουργήσουμε ένα site το οποίο να είναι το νέο, φρέσκο hot spot, ένας διαδικτυακός τόπος όπου οι νέοι θα μπορούν να ενημερώνονται για θέματα που τους αφορούν και παράλληλα να ψυχαγωγούνται.